To, że psiak jest najgenialniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ten futrzasty kompan, jest wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo warunki, w jakich żyje. Dla niego liczy się tylko dobre spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Gdy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję dużego psa, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad doborem tej rozsądnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także trybowi życia. Obraz psiaka i jego słodki pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący szczeniak niezwykle szybko dorasta i gospodarz nawet nie zanotuje, jak przekształca się w dużego psiaka, którego obraz nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego urokliwych oczek i także zabawnego pyszczka.


Aktywny pies oraz ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, należy dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, żeby wraz z nim stanowić zgrany i silny związek. Psiska potrzebujące sporo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się zadowolone, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, należy mieć świadomość, że to mocno ruchliwe zwierzaki, które potrzebują długich spacerów i niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie sprecyzować swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tutaj pieski nieduże, które łatwo pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Jednak niewielkie czworonogi mimo własnego atrakcyjnego wyglądu, nie zapewnią człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wzbudzą strach i obawy przed obcymi, efektywnie ich zniechęcając. Gdy w domu występują małe dzieci, których zachowanie nieraz jest nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek agresywny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które potrzebuje od właściciela posiadania stosownych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Czworonogi odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich rasami, ażeby właściwie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także stylem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

legowiska dla psów hurtownia