Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okazją, aby dać czas waszemu czworonogowi. Wycieczka z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując pupilowi chwilę. W lecietrzeba pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie podatne. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niewielką ceną. Są produkowane dla ras psów różnorodnych gabarytów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy rozmiar dopasowaną do szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi albo substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka na kleszcze jest odpowiednia do masy psa, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Te obroże są zarówno przeciw kleszczom ,jak i na pchły, więc zapewniają ogólną obronę psiaka. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci środków na kleszcze, ponieważ zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę potrzebna jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki warto sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża na kleszcze