Pomoc i wskazówki

Najlepsza sucha karma dla psa. Jak ją wybrać? Mamy 6 wskazówek!

Jaki skład powinna mieć dobra sucha karma dla psa? Co będzie w składzie najważniejsze, na co zwracać uwagę?

Postaramy się o krótkie wskazanie tego jak powinna być przygotowana ta właściwa karma dla psa, jakie powinna mieć składniki, a czego powinno się unikać.

Unikamy karm konserwowanych sztucznie. Istnieje podejrzenie, że BHS, BHT a także etoksykina to składniki o działaniu rakotwórczym.

Nie trzeba bać się naturalnych konserwantów. Wymienić tutaj można tokoferol a więc witaminę E czy też kwas askorbinowy  a więc witaminę C.

Wybierając karmę warto przeczytać skład. Dobra karma to taka, gdzie pierwsze dwa składniki wymienione na opakowaniu to mięsa, najlepiej z całych zwierząt a nie MOM

Nie kupujemy karm, w składzie których znajdować się będą barwniki a także dodatki smakowe.

Nie powinno się kupować karmy, gdzie jest dużo kukurydzy, ponieważ to składnik, który może uczulać i u zwierzaka powodować uczucie niepokoju

Nie wybieramy karmy, gdzie źródłem białka zwierzęcego będą przede wszystkim produkty uboczne

Sucha karma dla psa

Najlepsza sucha karma dla psa – co jeszcze jest ważne?

Co jeszcze będzie ważne? Najczęściej zwracamy uwagę na to, by karma miała jak najwięcej mięsa, ale to tak naprawdę mit. Mięsa powinno być miedzy 30 a 50 procent na pewno nie więcej. Kolejna ważna sprawa to szukanie karmy dopasowanej do konkretnego psa. Karma dla szczeniaków nie będzie dobra dla dorosłego psa. Podobnie odwrotnie, to co je dorosły pies nie będzie odpowiednie dla szczeniaka.

Idealna karma sucha to taka, która będzie doskonale dopasowana do potrzeb psa. Ważny będzie oczywiście wiek psa, ale trzeba będzie także zwracać uwagę na to jak duży jest pies. Przykładowo mały york nie będzie chciał jeść uniwersalnej karmy dla wszystkich psów, ponieważ podane granulki pożywienia będą dla niego zbyt duże. Zwracajmy uwagę na to, czy wielkość ziaren suchej karmy będzie dopasowana do naszego psa.

Karma dobrej jakości to również ta karma, która jest świeża. Trzeba więc zawsze starać się o produkty w zamkniętych oryginalnie paczkach, kupione w sprawdzonych sklepach, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że to karma dobrze przechowywana odpowiedniej jakości. Kupowanie karmy z otwartych worków w sklepach zoologicznych najczęściej nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie jest to już karma świeża. Tak ewentualnie będzie można skontrolować jaka jest wielkość granulek, czy będą naszemu zwierzakowi odpowiadać. Na tej podstawie będzie można wybrać taką karmę, którą potem po prostu warto będzie dla swojego zwierzaka kupować dostarczając mu produkt na wysokim poziomie jakościowym.